Muruõhutamine service_icon

Muruõhutamine ja Hooldus - ExpertHooldus Tagab Rohelise Esmamulje

hero_image

Muruõhutamine

Ilus paks muru on iga aia uhkus, kuid selle saavutamine pole alati lihtne. Niiskel pinnasel kipub vohama sammal ja ümberkaudsetest aedadest satub pahatihti aeda umbrohuseemneid, mis muru rikuvad. Muru hooldamine ei tähenda ainult selle niitmist, ära ei tohi ka unustada selle kastmist, väetamist ja õhutamist. Muru õhutamine on sisuliselt aukude tegemine muru sisse. Pinnasesse tehakse väikesed augud, mille kaudu pääsevad toitained, vesi ja õhk paremini muru juurteni. Tulemuseks on kohevam ja tugevam muru. Aastaid õhutamata muru puhul võib mullal olla tugev koorik, mis ei lase läbi vett ega toitaineid. Seetõttu on muru kidur ja jõuetu, sammal ja umbrohi võivad vohada. Rohujuured vajavad eluks õhku ja seetõttu on regulaarne õhutamine väga oluline.

 

  • Kui oled just maja ehitanud, on pinnas kokku surutud ja suurte masinate raskuse tõttu väga tihke.
  • Kui plaanid muru külvata, peab kindlasti pinnast õhutama. Kui muru on nõtke, vetrub ja kuivab kiiresti, siis on muru juurte ümber tõenäoliselt liigne mätas.
  • Kui mätas on kõrgem kui 1,5 cm, tuleb kindlasti muru õhutada. Muru on luitunud ja hõre, eriti kohtades, kus palju kõnnitakse.
  • Pärast vihma või kastmist on maapind märg ja vesi ei imbu hästi pinnasesse.
  • Kui muru kasta, siis juba mõne minutiga tekivad lombid ja vesi ei imbu maa sisse. Hoolimata kastmisest ja vihmast on muru kohati kollane.
  • Kui muru on kinni tambitud, näiteks on sellel hoitud autosid või sellel kõnnivad tihti inimesed.

 

Regulaarne muru õhutamine tähendab elujõulist, ilusat ja tugevat muruplatsi, mida on ilus vaadata ja kus on mõnus perega aega veeta ning ka erinevaid aiamänge mängida.

image_2

Kuidas Toimub Muru Professionaalne Hooldus?

  • Muru hooldus, sealhulgas õhutamine, toimub vastavalt kohalikele kliimatingimustele ja muru kasvuperioodidele.
  • Kasutatakse spetsialiseeritud seadmeid, mis tagavad efektiivse ja ohutu muruhoolduse.
  • Pärast õhutamist antakse kliendile soovitusi edasiseks hoolduseks ja murupinna optimaalse seisundi säilitamiseks.
image_2

Muruõhutamine!

KLIENTIDE TAGASISIDE

avatar_img

Andres

Meie ettevõte sai ExpertHoolduselt tõeliselt muljetavaldava hooldusteenuse. Nende tähelepanu detailidele ja professionaalsus on silmapaistev. Eriti märkimisväärne oli nende võime lahendada keerulisi hooldusküsimusi. Suur tänu teile, ExpertHooldus!

avatar_img

Liis

Minu ettevõte oli ExpertHoolduse teenustega väga rahul. Kõrgsurvepesu tulemused olid silmapaistvad ja teenindus oli kiire ning efektiivne. Kindlasti valin nad ka tulevikus oma puhastusteenuste vajaduste jaoks!

avatar_img

Kadri

Olen äärmiselt rahul ExpertHoolduse teenustega! Meie kodu sai suurepärase eripuhastuse ja haljastustööde tulemused on hämmastavad. Tõesti kõrgkvaliteetne teenus, mis väärib kiitust. Aitäh, ExpertHooldus!